Tikslų svarba bei mąstymo pokyčiai

Po 3 mėnesių įtempto ir įdomaus darbo bei įgyvendinto tikslo išvažiavau atostogauti. Per atostogas buvo daug laisvo laiko pamąstyti apie nuveiktus darbus bei ateities planus. Štai kelios mano išvados:

Tikslai
Versle svarbūs tikslai. Geriausia užsibrėžti asmeninius tikslus, ne įmonės. Nes įkūrėjas vadovauja verslui ir kuo labiau jis bus motyvuotas, tuo geresnius rezultatus pavyks pasiekti įmonei.

Prieš tris mėnesius pasirašiau sau tikslą nusipirkti naują iPhone 5S. Tuo metu mes dirbome dviese su Jegoru bei turėjome padėjėją, dirbančią 0,25 etato. Dabar turime 4 darbuotojus, kurie dirba pilną darbo dieną.

Visi kalba apie tikslus, bet labai mažai žmonių bando juos užsirašyti. Ir net dalis tų, kurie užsirašo tikslus numeta juos į šoną ir pamiršta apie jų siekimą. Taip yra dėl 2 priežasčių:

1. Tikslai „per dideli“. Užsirašome labai tolimą tikslą ir vėliau net nežinome, kaip jo siekti. Kaip pavyzdys, vienas iš mano tolimų tikslų yra naujas Mercedes automobilis. Tačiau, kai aš uždirbu 3500 Lt/mėn., toks tikslas man yra per sudėtingas. Realiai aš nežinau, kokių veiksmų man reikia imtis DABAR, kad artimiausiu metu nusipirkčiau tą Mercedesą. Todėl prie „globalaus“ tikslo aš einu mažais „tiksliukais“: šiandien iPhone, rytoj kelionė į Majamį, poryt Mercedesas.

merce

Mintis paprasta – turi būti didelis tikslas, bet veikti geriausia pradedant nuo mažesnių tikslų. Tokių, kuriuos įsivaizduojame, kaip galime pasiekti artimiausiu metu.

2. Svetimi tikslai. Tikslus įmanoma pasiekti, kai jų TIKRAI norime. Dažnai būna, kad mes užsibrėžiame kito žmogaus tikslus (arba visuomenės pritarimo tikslus). Vėlgi, pavyzdys iš mano gyvenimo – po mokyklos „aš“ norėjau tapti gydytoju. Bet, jeigu atvirai, tai buvo mano mamos tikslas, o ne mano. Tikslo pasiekti nepavyko.

Mąstymas ir mastas.
Arba mąstymas dideliu mastu. Seniai supratau, kad turtingi žmonės tiesiog kitaip mąsto.

Suprantu, kad turtingi žmonės kitaip mąsto, bet kaip jie mąsto, nesuprantu

Sausio mėnesį pasirašėme sutartį su Soundest naujienlaiškių siuntimo sistema. Sutartis įpareigojo mus mokėti po 200 Lt kiekvieną mėnesį 2 metus. Pasakysiu atvirai – bijojau šito įsipareigojimo, bet žinojau, kad reikia.

Kovo mėnesį kraustėmės į naują ofisą – „Saulėtekio slėnį“. Vėlgi, žinojau, kad reikia, bet bijojau, nes nuomos kaina išaugo 3 kartus iki 3000 Lt kiekvieną mėnesį! Po tokių ekstremalių pokyčių, 200 Lt/mėn. atrodo juokingai. Pasikeitė mastas, pasikeitė ir mąstymas.

Dabar turime 4 darbuotojus, kuriems turime mokėti (su visais mokesčiais) apie 10 000 Lt kiekvieną mėnesį. Ir vėl buvo baisu, bet jau žinojau, kad esame teisingame kelyje. Nes dabar 3000 Lt už ofiso nuomą ne tokie ir dideli pinigai. Pasikeitė mastas, pasikeitė ir mąstymas.

cat-tiger
Laukinis tigras mąsto kitaip negu naminis katinas


Gaukite „Verslas kitaip“ naujienas

Internetinio marketingo triukai

Sėkmingų sprendimų apžvalgos

Atviri ir motyvuojantys straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *