Tikslai versle: kaip juos formuluoti teisingai?

Iki šiol daug kalbėjome apie pinigus, tačiau šįkart nusprendžiau pasidalinti mintimis ir patirtimi apie tikslus versle. Tai svarbiausias dalykas, kuris padeda „važiuoti“ į priekį ir siekti daugiau. Aš išskirčiau 3 pagrindinius tikslų komponentus: materialus, apribotas laike ir norimas.

  1. Materialus. Siekiamas tikslas turi būti materialus, konkretus ir realiai pasiekiamas. Dar geriau, jeigu tikslas yra kokio nors materialaus daikto įsigijimas. Pavyzdžiui, kur kas konkrečiau yra norėti nusipirkti naują „iPhone“, o ne uždirbti 2500 Lt.
  2. Laikas. Užsibrėžiant tikslus labai svarbu juos apriboti laike – nusistatyti laiko terminus, „deadline“. Tai padės orientuotis procese ir įsivesti asmeninės disciplinos.
  3. Norimas. Siekiamo tikslo turite norėti, jis turi jus uždegti ir skatinti siekti. Jeigu iš tiesų jau seniai norite naujo kompiuterio, tai galbūt tai gali būti tas tikslas, kuris neleis sėdėti vietoje. Be to, siekiamas tikslas turi būti jūsų pačių. Dažnai atsitinka, kad manome, jog kažko norime, tačiau geriau pagalvojus, paaiškėja, kad to iš tiesų labiau nori mūsų tėvai, žmona, draugai ar visuomenė.

Šie 3 komponentai nėra mano atradimas, tačiau aš tuo įsitikinau praktiškai.

Vis dėlto yra dar vienas dalykas, pagrindinis komponentas be kurio išmintingų tikslų nepavyks susiformuluoti – tai bendras gyvenimo tikslas – jūsų misija. Jūs turite žinoti, kas jums svarbu, ko norite iš gyvenimo. Neapsigaukite – pinigai, verslas, daiktai tėra tik priemonės gyvenimo tikslams pasiekti. Visgi, užsibrėžti tikslus nepakanka. Reikia juos dar ir pasiekti.

Kaip mums sekėsi – vaizdo įraše žemiau:

Jeigu nerodo video, spauskite šią nuorodą: http://youtu.be/5KXTFr3dBNs.


Gaukite „Verslas kitaip“ naujienas

Internetinio marketingo triukai

Sėkmingų sprendimų apžvalgos

Atviri ir motyvuojantys straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *