Kur dingsta draugai, merginos ir įprasta aplinka, kai pasineri į verslą?

scuba diver swimming

Pasirinkau šią temą straipsniui neatsitiktinai. Savo verslo kelio pradžioje mes tikrai negailėjome laiko ir energijos gilinimuisi į šį klausimą. Tiesą sakant, dar ir dabar kartais aptariame šią temą, bet ankstesnes savo gyvenimo situacijas matome jau kiek kitu kampu. Supratome, kad kiekvienas žmogus, kuris užsiima verslu, pergyveno arba pergyvena šį etapą, taigi šiandien ir norėtume pasidalinti su Jumis keliomis savo įžvalgomis.

Kaip tokie asmeniški dalykai susiję su verslu?

Tiesiogiai. Kartą „Verslas kitaip“ seminaro metu vienas iš dalyvių uždavė man klausimą: „Šiuo metu jūsų verslas jau daugiau ar mažiau „įsivažiavęs“. Pasidalinkite, kas buvo sudėtingiausia darant pirmus žingsnius? Su kokiais didžiausiais sunkumais susidūrėte?“

Tai, kas pradedant verslą yra sudėtingiausia, ne visada susiję su verslu.

Aš pradėjau atsakinėti į klausimą, kažką užrašinėti ant lentos ir po akimirkos pastebėjau, kad ant lentos neužrašytas nei vienas dalykas, susijęs su technine verslo puse. Ten nebuvo užrašyta „svetainės sukūrimas“, „Google Adwords“, „tiekėjų paieška“. Ant lentos buvo užrašytos situacijos, susijusios su žmonių santykiais, t. y. „sumažėjo draugų“, „išsiskyrimas su mergina“, „trūko bendraminčių“ ir t.t.

Šios pastraipos įžvalga paprasta – tai, kas pradedant ir vystant verslą yra sudėtingiausia, ne visada susiję su verslu. Mes labiau linkę užfiksuoti ir teikti daugiau dėmesio situacijoms, kurios buvo prisotintos stiprių teigiamų arba neigiamų emocijų, o jos dažniausiai ir stipriausiai pasireiškia būtent santykiuose su artimais mums žmonėmis.

Kodėl verslas turi įtakos asmeniniam gyvenimui?

Kalbant paprastai, kai mes pasineriame į verslą, pasikeičia mūsų gyvenimo būdas. Kartu su gautos vidinės laisvės euforija, traukino vagonais didėja ir atsakomybė už savo finansinius rezultatus, už žmones, kurie dirba pas mus, už mūsų klientų rezultatus. Kitaip tariant, dingsta galimybė suversti atsakomybę už rezultatą kažkam kitam.

Su gauta vidinės laisvės euforija, traukinio vagonais didėja ir atsakomybė.

Mūsų mąstymas pradeda neišvengiamai keistis. Akys pradeda matyti tas pačias situacijas jau visai kitu kampu – netikėtai pradedame suprasti kavinės savininką, pas kurį anksčiau dirbome barmenu. Pradedame suprasti, kodėl jam nepatikdavo, kai stovėdavome prie baro be darbo ir flirtuodavome su padavėjomis. Pradedame suprasti, kodėl jis pilnu skausmo žvilgsniu žiūrėdavo į atsakymą „taigi klientų nėra, ką čia veikti“. Dabar jau patys tokiu pat žvilgsniu žiūrime į pažįstamus ir draugus, kurie sako: „Šiandien darbo diena praėjo puikiai, 4 valandas elektros nebuvo, tai bilijardą žaidėm pusę dienos“.

Šios pastraipos įžvalga – verslas keičia mūsų vertybių sistemą ir suvokimą, kas yra gerai, o kas blogai. Netikėtai pradedame matyti pasaulį per 3D akinius, nes suprantame, kad egzistuoja dar viena koordinačių ašis „Z“. Pasidaro vis sudėtingiau bendrauti su artimais draugais ir netgi mergina, kurie mato tik ašis „X“ ir „Y“.

Tai kas čia kaltas ir blogas?

Tu kaltas ir blogas? Ne. Žmonės iš artimos aplinkos kalti ir blogi? Ne, jie irgi nei kalti, nei blogi. Raktinė mintis čia būtų – „jūs kitokie“. Pavyzdžiui, tarkime pasaulyje egzistuoja tik 2 tipų agurkai – žali ir marinuoti ir tu turi vieną iš šių rūšių. Jeigu turėsi žalių, labiau patiksi žalių agurkų mėgėjams, o jeigu turėsi marinuotus – tavo draugiją rinksis marinuotųjų gerbėjai. Nėra unikalios taisyklės, kuria remiantis nusprendžiame, kuris agurkas blogas, o kuris geras, kuris teisingas, o kuris neteisingas. Tačiau yra mūsų asmeninis pasirinkimas ir asmeninė atsakomybė už šį pasirinkimą.

Nėra unikalių taisyklių, kuriomis remiantis nustatytume, kurie yra geri, o kurie blogi.

Pastraipos įžvalga – aplinkos ir bendravimo rato pasikeitimas neišvengiamas. Pasirinkimo neturėjimas palengvina patį pasirinkimą, o jeigu jauti kaltę, tai pasakyk sau ir kitiems: „Prašau atleidimo tų, kuriuos ištryniau iš savo gyvenimo. Neturiu nieko asmeniško prieš jus, bet ir nieko bendro su jumis“. Ir eik savo keliu. Beje, nebūtina darytis tatuiruotės su šia fraze arba skelbti ją kasdien „Facebook‘e“ – užtenka ja pasakyti sau ir kitiems mintyse.

cape-of-good-hope

Skaitant šį straipsnį Jums tikriausiai iškilo daug klausimų:

  • Ar mes galime pakeisti draugų ir merginų požiūrius?
  • Ar taip ir liksime vienui vieni?
  • Kaip surasti tą naują aplinką ir bendravimo ratą?

Šituos klausimus aptarsime ir pasidalinsime įžvalgomis kitame mūsų straipsnyje. Sekite mūsų naujienas 😉

Pagarbiai

Jegor Menkov

Įvertinkite straipsnį, dalinkitės savo nuomone ir komentarais!


Gaukite „Verslas kitaip“ naujienas

Internetinio marketingo triukai

Sėkmingų sprendimų apžvalgos

Atviri ir motyvuojantys straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *