Kodėl verslas užstrigo ir nejuda į priekį? — Priežastis #4

Kur gi man reklamuotis?

Sveiki, priminsiu, kad ankstesniuose įrašuose nagrinėjome labai svarbias priežastis #1, #2 ir #3:

Na, o šiandien išnagrinėsime priežastį #4.

 

Priežastis #4 – bandymas parduoti klientams iš karto „į kaktą“

Pardavinėti – sudėtinga, o ypač tose srityse, kur didelė konkurencija. Nors, jeigu gerokai pasuksime galvą, netgi tokiose srityse galime pamatyti potencialą ir rasti sėkmingų sprendimų.

 

Priežastys

Iš pradžių išsiaiškinkime – kodėl šiuolaikinės rinkos sąlygomis nesigauna tiesiog paleisti reklamos ir iš karto gauti eilę klientų? Kodėl vadinamieji „pardavimai į kaktą“ jau seniai nebeveikia taip efektyviai?

Apsidairykite, aplinkui – tonos informacijos. Šiuolaikinis žmogus puolamas iš visų pusių: „Pirk! Užsiregistruok! Dalyvauk!“. Mūsų smegenys paprasčiausiai pradeda gintis ir nebereaguoja į visą šitą „informacijos triukšmą“. Paslaugų tiekėjai ir parduotuvės siūlo gausybę prekių ir paslaugų, beje, iš kurių dar reikia išsirinkti geriausią pasiūlymą.

 

Nepateisinti lūkesčiai

Galų gale, Jūs reklamuojatės įvairiuose portaluose, įmonių kataloguose, „Facebook“ tinkle, „Google“ paieškos sistemoje ir kitur, bet rezultato – pardavimų, kurių Jūs tikėjotės – nėra.

 

Sprendimas

Prisiminkite atvejus, kai prieš kažką perkant, Jūs turėjote galimybę iš pradžių išbandyti produktą. Pavyzdžiui, kompiuterinės programos demo versija, kvepalų mėginėlis, virtuvinių baldų vizualizacija, bandomasis važiavimas automobiliu. Tikriausiai, Jūs itin greitai supratote, kad šis produktas/sprendimas Jums tinka arba ne. Svarbiausia, tokiais atvejais Jūs pradedate jausti didesnį pasitikėjimą savo sprendimu, jog Jūs ne aklai išleidžiate pinigus, bet gaunate tai, ko Jums iš tikrųjų reikia. Toks pardavimų modelis vadinamas dviejų žingsnių pardavimais.

 

2 žingsnių pardavimų schema internete:

  1. Jūs siūlote klientui kažką vertingo ir nemokamo (už simbolinę kainą) mainais už jo kontaktinius duomenis. Šio etapo tikslas – sužadinti potencialaus pirkėjo interesą ir supažindinti su savimi.
  2. Vėliau Jūs pateikiate pagrindinį komercinį pasiūlymą tiems, kas susidomėjo ir paliko savo kontaktinius duomenis.

 

Svarbi sąlyga

Jūsų nemokamas pasiūlymas turėtų būti iš tikrųjų vertingas pirkėjui. Nesivadovaukite principu „dėl vaizdo“, gerbkite savo klientą.

Ką pasiūlyti 1 žingsnyje?

  • Nemokamas auditas
  • Sąmatos įvertinimas
  • Nemokama knyga
  • Įvadinis seminaras
  • 1 nemokama pamoka
  • 1 nemokama treniruotė
  • Produkcijos mėginiai
  • Ir kt…

Variantų gali būti gausybė. Jei tik pasitelksite vaizduotę ir įvertinsite savo produkto specifiką, tai lengvai sugalvosite, kuo dar galite pritraukti klientus savo versle. Beje, kaip papildomą pliusą, Jūs gaunate išskirtinumą iš konkurentų.

 

O kas vėliau 2 žingsnyje?

Antrame žingsnyje Jūs pateikiate pagrindinį komercinį pasiūlymą. Mūsų praktika rodo, jeigu 10% tų, kas paliko kontaktinę informaciją, tampa pirkėjais, tai jau labai geras rezultatas.

 

Ką daryti su likusiais?

Likę 90% Jums paliko savo el. paštų adresus arba telefonų numerius – išnaudokite juos, pelnykite pasitikėjimą. Siūlykite potencialiems klientams nuolaidas, akcijas. Bet vėlgi, nepersistenkite, nepamirškite ir apie kitą – kokybišką, aktualų bei naudingą turinį. Galų gale Jūs pelnysite jų pasitikėjimą ir, kai jiems prireiks kokybiškos prekės arba paslaugos, jie kreipsis į Jus. Deja, bet 2016 metais be turinio marketingo strategijos toli jau tikrai „nenuvažiuosi“.

Draugai, kitame mūsų įraše nagrinėsime priežastį #5, būtinai sekite mūsų naujienas internetinėje svetainėje, facebooke ir naujienlaiškyje.

Jeigu norite matyti daugiau tokių konkrečios informacijos straipsnių apie marketingo ir verslo vystymo principus, spauskite „Patinka“ arba „Dalintis“.


Na, o tiems, kam aktualu, primename, kad visada galite užsirašyti į asmeninę konsultaciją ir kreiptis kitų mūsų paslaugų. Plačiau čia: www.verslaskitaip.lt/konsultacijos

„Verslas kitaip“ seminaras


Gaukite „Verslas kitaip“ naujienas

Internetinio marketingo triukai

Sėkmingų sprendimų apžvalgos

Atviri ir motyvuojantys straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *