Kaip ryžtis permainoms versle ir gyvenime?

Kur gi man reklamuotis?

Sveiki, šiame straipsnyje Jegoras nusprendė su Jumis pasidalinti vienu įdomiu metodu, kuris gali labai padėti ryžtis permainoms gyvenime bei priimti tvirtą sprendimą veikti.

Principas, kuris tau padės — „Dekarto kvadratas“. Jo esmė , jog reikia įvertinti problemą ar situaciją atsakius sau į 4 klausimus.

Sąžiningai atsakyk sau į šiuos klausimus:
 

1. Kokią naudą aš gausiu jeigu tai įvyks?

  • Pvz. Jeigu aš pradėsiu taikyti naujus verslo ir rinkodaros sprendimus, mokytis naujų technologijų – aš padidinsiu savo verslo konkurencingumą, pelną, asmenines pajamas.
  • Pvz. Jeigu aš pradėsiu reguliariai vaikščioti į sporto salę, treniruotis ir sveikai maitintis – aš išsiugdysiu disciplinos jausmą, energingiau jausiuos, būsiu labiau patrauklus, tapsiu fiziškai stipresnis ir kt. (toliau tęsk pats)

 

2. Kas bus, jeigu tai neįvyks?

(Turbūt viskas liks kaip buvę, kokius įžvelgiate pliusus jei taip nutiktų?)

  • Pvz. Jeigu aš nepradėsiu taikyti naujų verslo ir rinkodaros sprendimų – nereikės rizikuoti, nereikės emociškai nerimauti ir jaudintis, ar sprendimas pasiteisins finansiškai.
  • Pvz. Jeigu aš nepradėsiu vaikščioti į sporto salę, treniruotis ir sveikai maitintis – nereikės mokėti už sporto salę, galėsiu toliau valgyti pagal principą „kas skanu“, nereikės atrodyti sporto salėje nerangiu naujoku ir kt. (toliau tęsk pats)

 

3. Kokius įžvelgiate minusus jeigu tai įvyks?

  • Pvz. Teks rizikuoti bei sumažinti pinigų sumą, kurią „išimu“ iš verslo savo reikmėms, teks susitaikyti su tuo, kad aš nukreipsiu dėmesį į naujus sprendimus, o tuo metu suprastės kitų verslo einamųjų darbų kokybė. Teks įsigilinti į visiškai naujus klausimus ir problemas, kurių anksčiau dar neteko spręsti, teks jausti diskomfortą.
  • Pvz. Teks kontroliuoti savo mitybą bei atsisakyti tam tikrų Jūsų mėgiamų produktų, teks planuoti treniruočių laiką, teks jausti diskomfortą ir skausmą raumenyse treniruočių metu, teks klausytis tokių juokelių iš aplinkos kaip: „o žiūrėk, kačiokas su proteinu eina“ ir kt. (toliau tęsk pats)

 

4. Kokius įžvelgiate minusus jeigu tai neįvyks?

Atsakydamas sau į šį klausimą būk itin dėmesingas ir sąžiningas sau pačiam, kadangi smegenys norės ignoruoti dvigubą neiginį. Atsakymas gali būti labai panašus į pirmą klausimą, neleisk to.

  • Pvz. Jeigu aš nepradėsiu taikyti naujų verslo ir rinkodaros sprendimų, aš tikrai neturėsiu galimybės padidinti asmeninių pajamų, kurios per artimiausius 5 metus man leistų nusipirkti naują automobilį iš salono ir butą Vilniuje. Tikimybė, kad aš automatizuosiu verslo procesus taip, jog galėsiu dirbti ne po 10 valandų, o po 4 per dieną ir toliau artės link nulio. Tikimybė, kad aš finansiškai aprūpinsiu ne tiks save, bet ir savo tėvus, šeimą, vaikus ir toliau artės link nulio. Aš neteksiu galimybės realizuoti savęs bei sukurti kažką dar labiau vertingo klientų, žmonių, šalies, pasaulio labui. (toliau tęsk pats)
  • Pvz. Jeigu aš nepradėsiu reguliariai vaikščioti į sporto salę, aš tikrai neturėsiu galimybės tapti fiziškai stipresniu, mano fizinė jėga, ištvermė, greitis tik mažės. Tikimybė, kad aš būsiu fiziškai patrauklus tik mažės. Organizmo atsparumas ligoms tik mažės. Aš negalėsiu perduoti stiprių genų savo vaikams. Mano, kaip vyro charakterio ir disciplinos tvirtumas tik silpnės. Aš niekada nesusipažinsiu su naujais draugais ir bendraminčiais, kurie petis į petį kartu su manimi tobulės bei įveiks sunkumus. Aš niekada nepajausiu stiprių emocijų, adrenalino kraujyje, tos pergalės prieš save jausmo ir kt. (toliau tęsk pats)

 

Kodėl šitas principas veikia?

Situacijoje, kuri reikalauja sprendimo ir atsakomybės už tą sprendimą, mes labai dažnai užsispiriame ir įvertiname tik vieną poziciją: Kas bus, jeigu tai įvyks?

Su „Dekarto kvadrato“ pagalba mes įvertiname vieną ir tą pačią situaciją iš keturių skirtingų pusių ir tai labai padeda priimti sąmoningą sprendimą bei prisiimti už visa tai atsakomybę.

Šiandien tiek.

Draugai, jeigu šis straipsnis Jums buvo naudingas, įvertinkite paspausdami „Patinka“ arba „Dalintis“.


Gaukite „Verslas kitaip“ naujienas

Internetinio marketingo triukai

Sėkmingų sprendimų apžvalgos

Atviri ir motyvuojantys straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *